Oferta nr 3/4540/OLS - lokale / sprzedaż

TORUŃ,

Krótkie podsumowanie

miejscowość
TORUŃ
cena
2 200 000zł
cena za m2:
2 363,05 zł
rodzaj lokalu użytkowego:
HANDLOWO-USŁUGOWY
pow. całkowita [m²]:
931
piętro:
0
dodatkowe:
WITRYNA WYSTAWOWA
forma własności:
WŁASNOŚĆ

Opis oferty

Oferowana nieruchomość to kamienica położona na działce o powierzchni 245m2, składająca się z 3 części :

1. Późnogotyckiej kamienicy z XV wieku, która była mieszkaniem i spichlerzem zbożowym toruńskich mieszczan. Remont kapitalny, pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków został przeprowadzony w 2000/2001 roku. Restaurację zabytkowej drewnianej konstrukcji kamienicy, elewację oraz detale wykonali konserwatorzy zabytków.
Gotycką piwnicę, z wejściem od ulicy, o powierzchni około 100 m2, zaprojektowano i wykonano z przeznaczeniem na pub, restaurację lub kawiarnię, parter (wejście niezależne od piwnicy) z przeznaczeniem na recepcję, trzy piętra i poddasze (powierzchnia każdej kondygnacji to około 120 m 2) zaprojektowano jako pokoje hotelowe (przygotowane są do tej funkcji instalacje). Brak jest ścianek działowych, zatem całość można wykorzystać jako powierzchnie biurowe.
2. Nowo wybudowanej oficyny tylnej, trzypiętrowej o powierzchni każdego piętra około 60 m2, z przeznaczeniem na pokoje hotelowe lub biura (6 pokoi, każdy z łazienką).
3. Patio, łączącego parter kamienicy i oficyny tylnej, pokrytego poliwęglanowym (przepuszczalnym dla światła) dachem opartym na konstrukcji z aluminium, o powierzchni około 80 m2, z przeznaczeniem na rekreację i/lub salę restauracyjną, czy kawiarenkę.

Całość zaprojektowana i wykonana zastała z przeznaczeniem na hotel z osiemnastoma pokojami i mieszkaniem na poddaszu. Nie zbudowano, ścianek działowych i łazienek, budynki mogą być wykończone z dowolnym przeznaczeniem. Wszystkie założone instalacje są nowe, ogrzewanie gazowe.
Kamienica położona jest nad Wisłą w najstarszej zachodniej części Starego Miasta.

CENA: 2 200 000 zł
Cena ofertowa jest kwotą netto.

Mapa

Lokalizacja została wyznaczona automatycznie na podstawie danych adresowych i może być niezgodna z rzeczywistością. Informacja o dokładnej lokalizacji nieruchomości dostępna jest w biurze.
+ powiększ Lokalizacja: dokładna przybliżona